MOBILNÉ DREVOSTAVBY

Mobilný dom s vlastnosťami drevostavby

V dnešnej dobe čím ďalej spomínané, aktuálne a čoraz viac obľúbené riešenie bývania. Mobilný dom. Aké má výhody? Aké má naopak negatívne stránky? Pripravili sme k tejto téme pár slov na úvod našej sekcie venovanej mobilným drevostavbám.

Vynecháme definície mobilného domu, ktorých je na internete popísaných už viac ako dosť. V skratke by sme to zhrnuli asi tak, pokiaľ mobilný dom umiestníme na pozemok a pripojíme ho na inžinierske siete, podlieha aj takáto stavba územnému rozhodnutiu, stavebnému konaniu, resp. ohláseniu stavebnému úradu. Tieto kritériá sú spísané §43 ods. 1 stavebného zákona. 

Prejdime teda k našim výrobkom, mobilným drevostavbám. Mobilný drevodom je postavený na oceľovom podvozku, dvoch nápravách, čo umožňuje jednoduchú manipuláciu a presun na pozemok. Základným rozmerom našich mobilných domov je rozmer 12x4m. Takýto rozmer spĺňa naše požiadavky na dispozičné riešenie interiéru, aby bol celý priestor domu využitý čo najpraktickejšie, rovnako však umožňuje prepravu kamiónom vcelku až na miesto osadenia. Nižšie sú zobrazené štyri základné dispozičné riešenia, ktoré sme pre Vás pripravili. 

V nasledujúcich riadkoch opíšeme rôzne varianty a riešenia interiérového a exteriérového prevedenia našich mobilných drevodomov. V prvom rade základné konštrukcie, podlahu tvorí rámová konštrukcia zo sušeného dreva, sibírsky smrek s certifikátom o kvalite, s izoláciou o hrúbke 150mm. Používame výlučne minerálnu izoláciu. Steny mobilného domu tvorí rovnako rámová konštrukcia, hrúbka steny a izolácie je však 100mm. Strešnú konštrukciu tvoria krokvy s výškou 200mm, podľa druhu strechy je sklon do jednej strany (pultová strecha), alebo do dvoch strán (sedlová strecha). Strecha je odizolovaná minerálnou izoláciou o hrúbke 200mm. 

Na prekrytie strechy používame rôzne prevedenia a materiály, v závislosti od dopytu a finančných možností zákazníka. Najlacnejšia forma je strecha prekrytá asfaltovými pásmi. Životnosť strechy je 5-10 rokov bez údržby. Ďalšími možnosťami sú PVC strešná fólia, plechová strešná krytina falcovaná alebo tzv. škridplech - plechová krytina so vzorom škridle. 

Vonkajšie steny mobilných drevodomov môžu byť opláštené dreveným profilovým obkladom, omietnuté klasickou exteriérovou omietkou, falcovaným fasádnym plechom alebo CETRIS obkladom. Možnosti sú zoradené od najlacnejšej varianty po najdrahšiu, v tomto prípade však neplatí, čím drahšie - tým lepšie. Skôr sa prikláňame k variante osobného presvedčenia a vizuálnej stránky, čo sa komu páči :)

Naše mobilné drevostavby sme schopní dodávať v niekoľkých stupňoch vyhotovenia, samozrejme od toho závisí do veľkej miery finálna cena domu. 

Hrubá stavba - stavba určená pre svojpomocné dokončenie. Mobilná drevostavba sa dodáva s kompletne dokončenou strechou, priečkami, stenami, elektroinštaláciou a rozvodmi vody a kanalizácie. Na plnohodnotné obývanie je nutné uložiť podlahy, podlahové lišty, zhotoviť keramické obloženie kúpeľne, WC, osadiť kompletnú sanitu, kuchynskú linku a interiérové dvere.

Hrubá stavba s kúpeľnou - stavba určená pre svojpomocné dokončenie. Mobilná drevostavba sa dodáva s kompletne dokončenou strechou, priečkami, stenami, elektroinštaláciou a rozvodmi vody a kanalizácie. Na plnohodnotné obývanie je nutné uložiť podlahy, podlahové lišty, kuchynskú linku a interiérové dvere.

Mobilný drevodom na kľúč - kompletne zhotovený mobilný dom, vrátane obkladov, podláh, dlažieb, interiérových dverí, avšak bez kuchynskej linky.

Plne zariadený mobilný dom - Mobilná stavba dodávaná vrátane nábytku. Väčšina nábytku rozložená a umiestnená na základe dispozičného riešenia, ktoré je skontrolované a odobrené pri podpise Zmluvy. Do domu sa stačí už len nasťahovať :)

Interiérová prevedenie

Vnútorné steny majú rovnako viacero variánt prevedenia. Najlacnejšou variantou je klasický sadrokartónový obklad, teda hladké biele steny. Pri tejto konštrukcii máme v ponuke ešte dve riešenia, a to vnútorné minerálne omietky alebo klasický drevený obklad.

Nižšie príklad zariadeného mobilného drevodomu z našej produkcie.

Dispozičné riešenie mobilných domov

Viacmodulové mobilné domy

Rozmer mobilných domov je dosť limitujúci najmä kvôli preprave. Preto nie je vždy možné veľkostne a hlavne dispozične vyriešiť všetky požiadavky zákazníka jednou modulovou jednotkou mobilného domu. Riešením je spájanie viacerých buniek. Na miesto osadenia sa privezú jednotlivé moduly osobitne, a na mieste sa spoja pre komfortné užívanie mobilného domu. Aj v tomto prípade je celý objekt osadený na zemné skrutky, nie je pevne spojený so zemou betónovým základom a je možné ho opätovne od seba oddeliť a premiestniť bez poškodenia. 

Ako príklad uvádzame návrh dvojmodulovej zostavy pripravenej pre zákazníka vo finálnom rozmere 12x7,5m. Dve osobitné bunky sú prepravované v rozmere 12x3,75m a na mieste spojené do jedného funkčného celku. Pre viac informácii nás kontaktujte mailom na info@ekodom-sk.sk 

Mobilný dom na mieru

Máte vlastnú predstavu, ako by mal vyzerať Váš mobilný dom? Kontaktujte nás na mailovej adrese info@ekodom-sk.sk a my Vám vypracujeme návrh na mieru. S vlastnou výrobou vám dokážeme zabezpečiť takmer akýkoľvek rozmer, dispozičné riešenie, ale aj tvar, sklon strechy, atď.

Cenová ponuka

Vyplňte nám krátky dotazník a my Vám spracujeme cenovú ponuku do 24 hodín.