Výstavba rodinných domov

Po mnohých skúsenostiach so stavbami v oblastiach výstavby a rekonštrukčných prác sme sa pustili do vlastnej výroby a výstavby rodinných domov. Výstavba rodinného domu by sa dala rozdeliť na určité etapy:

- Projektová dokumentácia - vypracovanie kompletnej projektovej dokumentácie vrátane projektov elektroinštalácie, kúrenia, statiky, požiarnej ochrany, atď.. Túto dokumentáciu vypracujeme štandardne do 30 dní.

- Stavebné povolenie - tento proces ovplyvniť veľmi nedokážeme, záleží na stavebných úradoch, ako rýchlo vašu žiadosť vybavia. Obvykle sa však stavebné povolenie vrátane povinných čakacích lehôt dá absolvovať do 2 mesiacov od začatia vybavovania.

- Zakladanie stavby - spadajú sem všetky práce od vytýčenia stavby geodetom, výkopových prác, presunu stavebnej zeminy až po samotnú betonáž základových pásov a dosky. Trvanie tejto etapy veľmi ovplyvňuje počasie, spravidla sa však základy dajú realizovať do 14 dní.

- Hrubá stavba domu - Pri stavbe drevodomu je veľká výhoda práve jeho rýchla montáž na mieste stavby. Všetky diely sa totiž dajú pripraviť vo výrobnej hale, na stavbu sa dovezie už hotový diel, stena, priečka, stropný alebo strešný väzník ... Hrubá stavba je tak hotová v priebehu pár dní.

- Okná a dvere - Počas celej stavby používame kvalitné materiály od overených dodávateľov, predovšetkým však zo Slovenska. Ani okná a dvere nie sú výnimkou. Do domov montujeme okná a dvere od SLOVAKTUALu, 3-sklo, okná s veľmi dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Montáž prebieha počas montáže hrubej stavby.

- Inštalácie - Po namontovaní hrubej stavby prídu na rad elektroinštalácia, kúrenie, rozvody vody, kanalizácia. Od tejto etapy už nie sú práce ovplyvňované počasím, všetky montáže obvykle prebehnú do 14 dní.

- Dokončovacie práce - Práce spojené s finalizáciou domu a uvedením do prevádzky, teda finálne úpravy stien, zhotovenie podláh, obkladov, dlažby, odkvapového chodníka okolo domu a úpravy terénu okolo domu. Po tejto etape je dom pripravený na skolaudovanie a samozrejme aj nasťahovanie sa :) 

V prípade, že máte nejaké otázky ku stavbe domu, našim referenciám, alebo ste sa už rozhodli pre niektorí dom, kontaktujte nás, prosím, telefonicky alebo e-mailom.                              Ďakujeme